Systemy dla gastronomii
Programy gastronomiczne i hotelowo-gastronomiczne
Specjalizujemy się w sprzedaży i wdrożeniach systemów informatycznych do zarządzania lokalami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W zależności od potrzeb znajdą u nas Państwo rozwiązanie dla małego lokalu, jak również dla centralnie zarządzanej sieci restauracji. Mamy rozwiązania dla kawiarni, pizzerii, restauracji hotelowej i lokalu typu „fast-food”. Olbrzymie doświadczenie naszej firmy potwierdzone jest setkami wdrożeń na terenie całego kraju.
W proponowanych rozwiązaniach wykorzystujemy programy gastronomiczne wielu producentów: POSBISTRO — POSbistro; ADITH — X2System; MERCO — IzzyREST; IzzyHotel ; NOVITUS — Soga, SOHO; SOFTTECH — Gastro.
Od lutego 2015 roku nasza firma jest generalnym dystrybutorem jednej z najnowocześniejszych aplikacji do zarządzania placówką gastronomiczną, systemu POSbistro. Posiadamy dużą sieć lokalnych przedstawicieli, którą cały czas powiększamy o nowych partnerów. Daje to nam możliwość wsparcia serwisowego i obsługi zarówno firm lokalnych jak i takich, które w ramach własnej struktury czy franczyzy posiadają wiele punktów gastronomicznych na terenie całego kraju.
Prezentujemy przykładowy model infrastruktury informatycznej dla placówki gastronomicznej:
Poniższy opis przedstawia Zintegrowany System Informatyczny dla Gastronomii. Jest on tak zaprojektowany, aby moduły składowe zapewniły użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i praca na wspólnych bazach powoduje zwiększenie efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie placówki, niezależnie od tego, czy jest to pojedyncza restauracja, czy tez grupa restauracji.
Na tym etapie celowo nie wskazujemy, na którym z ww. programów (pomijając POSbistro, które pracuje w innym - chmurowym - rozwiązaniu technologicznym gdzie większość operacji lokalnych wykonujemy na tabletach) oprzemy propozycję skierowaną do konkretnego odbiorcy. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest oparte na zintegrowanym programie umożliwiającym zarówno obsługę stanowisk kelnerskich/barowych, jak i pełne zarządzanie gospodarką magazynową. W zależności od potrzeb program może współpracować z terminalem dotykowym i czytnikiem kart, bonownikiem kelnerskim (palmtop korzystający z łączności radiowej), drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą na pieniądze, wagą, dozownikiem napojów, modem wykrywającym numer abonenta itp. Całość działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w sieci lokalnej lub na pojedynczym stanowisku, wykorzystując standardowy sprzęt PC.
W tak zintegrowanym systemie przewidziano zastosowanie jednakowych zestandaryzowanych końcówek sprzedaży, w których pojedyncze stanowiska są obsługiwane przez kelnerów/barmanów. W tej roli najlepiej sprawdzają się jednomodułowe komputery z ekranami dotykowymi, podłączone do centrali poprzez wewnętrzną sieć informatyczną. W wersji ekonomicznej dopuszcza się stosowanie standardowych komputerów wyposażonych w ekrany dotykowe LCD.
Systemem można zarządzać na odległość, korzystając z łączy internetowych. Rozwiązanie to zapewni dokładną i aktualną informacja o sprzedaży, dostępną on-line. Umożliwi śledzenie historii sprzedaży i stanów magazynowych ułatwiając zarządzanie restauracją.
Cechy wyróżniające system:
- sprawna obsługa klienta,
- bezbłędna identyfikacja towaru w magazynie, kuchni i w barkach,
- dokładna i aktualna informacja o sprzedaży i zapasach magazynowych,
- jedno zabezpieczone miejsce przechowywania informacji,
- modułowy sposób budowy, pozwalający na elastyczne reagowanie na sytuacje kryzysowe, awaryjne,
- niezawodność całego systemu.
Zarządzanie restauracją
- Stanowisko komputerowe typu klient/serwer z zainstalowanym oprogramowaniem obsługującym magazyn główny i rozliczenia z kontrahentami. Komputer ten umożliwia także zdalny dostęp do systemu przez 24 godziny na dobę. Takie rozwiązanie pozwoli kontrolować i zarządzać firmą z dowolnego miejsca poprzez Internet.
- Konieczne jest wyposażenie serwera i wszystkich stanowisk w zasilacze awaryjne, co zapewni niezbędny czas potrzebny do bezpiecznego zakończenia pracy systemu obsługującego restaurację w przypadku awarii zasilania.
- Drukarka laserowa/atramentowa niezbędna do drukowania faktur i raportów.
Stanowiska sprzedaży (restauracja, kawiarnia, bar)
- POS lub komputer z ekranem dotykowymi
- drukarki fiskalne stacjonarne, drukarki fiskalne mobilne
- drukarka paragonowa:
- wydruki rachunków wstępnych dla klienta
- zamówienia dla barmana
- możliwy wydruk faktur VAT na wąskim papierze
Zdalne bonowniki (pełna obsługa przy stoliku)
- otwieranie i zamykanie rachunków
- przejmowanie rachunków
- storowanie
- wysyłanie zamówień z komentarzami
Kuchnia
- wydruki zamówień w raz z komentarzami
Zdalny dostęp
Do połączeń zdalnych z centralą można wykorzystać stałe łącza internetowe. Połączenie takie proponujemy zabezpieczyć prostym routerem stanowiącym skuteczną zaporę przed dostępem osób niepowołanych.
Co daje zdalny dostęp:
- pełen dostęp do informacji z dowolnego miejsca na świecie,
- bezpieczeństwo gwarantowane przez zastosowanie firewalli,
- możliwość pracy w domu,
- zdalne wsparcie w zakresie obsługi systemu informatycznego.
Więcej informacji:
tel. (12) 656-51-58 i/lub e-mail: sprzedaz@escsa.pl